Archiv příběhů

4651-4658 Cestou necestou 1 až 8 (20.5.2017)

Hned na parkpointu jsme se setkali s dvojicí bobkul a to bylo dobře, protože cesta bylo o to veselejší. Cestou necestou jsme obešli všech sedm zastavení a získali tak všechny bonusová číslíčka. U bonusu nás, tedy ty kdo nečteme nápovědu dopředu, čekalo malé překvapení v požadavku na jisté množství vody. Takže se chlapi sebrali a s pet lahvemi v rukou vyrazili k maléhu rybníčku přinést žádané. Naše milá děvčata však mezitím přišla na to jak se keši dostat i bez vody a mohla tak na nás přichystat malou kulišárnu. Když jsme totiž pomocí vody hrdě a statečně vylovili keš z jejího úkrytu, už jsme v ní byli zalogovaní.


4650 Souřadnice (18.5.2017)

Od začátku bylo jasné, že i tady to zavání geodetickou úlohou. Ale jakou? Autor nabízel přehršel souřadnic k zamyšlení a ze všeho nejdůležitější bylo vybrat ty správné. Opět mne nic kloudného nenapadalo a až jsem začal brát jednu po druhé... a řešení bylo na světě. Se závěrečným výpočtem jsem si hlavu nelámal, ten už měl dávno přede mnou zmáknutý geodet Vašek.


4649 Tajemství kruhu (18.5.2017)

Zapeklitá a časově obzvlášť náročná mystery, točící se v kruhu kolem fascinujícího Ludolfova čísla Pí. Ne, že bych s ním dosud neměl co dočinění, to asi každý, ale tady jsem stále nevěděl "vo co go". A k tomu mne deptaly logy typu - kouknu, vidím, za deset minut mám výsledek a za hoďku loguju nález. A já stále jen kroužil kolem a nevěděl. Pak jsem našel to co nejspíše jeden prohlížeč vůbec neviděl, ale ten druhý ano. A dostal jsem se na správnou cestu. Jenže ta se kroutila tak daleko za obzor, že jsem ztratil nervy a šel pokoušet osud nějak jinak, ovšemže marně. Po nakopnutí na CITU jsem se ale vrátil na původní cestu a k cíli mi chyběl už jen onen pověstný chloupek, když se přihnal Vašek vítězně mávajíc hotovým výsledkem. Oceňuji i velmi stylové a čisté uložení finálky.


4648 Geo BOD (16.5.2017)

Opět jedna klasická geodetická úloha. Jako dělaná pro Racka. Mne nejprve napadlo grafické řešení, jo jo přesně - pauzák s milimetrovou sítí, tužka a pravítko. Ale geodeti mají své vlastní výpočetní metody a když se k tomu správně uchopí i správný software je to víceméně rutina. Takže jsem svůj ne zrovna nejjednodušší postup zavrhl a svěřil se do rukou odborníka, který měl výsledné souřadnice doslova za pár minut. Kdo umí umí.


4647 Auta (14.5.2017)

A definitivní tečka dnešního geotripu s Rackem. Vyluštěno jsem sice neměl, to jsem se spolehl na svého parťáka, ale zato jsem našel. Takže jsme se báječně doplnili.


4646 Výhledová (14.5.2017)

S vyhlídkovými kešemi se poslední dobou roztrhl pytel. Tady ve Varech, v Neměcku i v Sokolově, abych zmínil alespoň poslední místa nalezených vyhlídek. Tahle je kupříkladu ve Staré Roli. Nic zbytečně složitého, ale velmi potěšující bylo hlavně to, že zde, narozdíl od Německa, nepršelo.


4644 Seenplattenblick (14.5.2017)

Kolečko letterboxů jsme s Rackem začínali pěknou tradičkou, stylově ho tedy končíme opět tradičkou. Její největší zajímavost spočívala v tom, že při vracení do úkrytu, do vidlice stromu, najednou krabička udělala zajímavý trik a zmizela ze světa. Nečekaně se propadla do velmi hlubokého a úzkého prostoru, kde by asi zůstala navěky neviditelná a hlavně neodlovitelná. Takže jsem měl docela dost práce aby se zas objevila na světle božím.


4637-4643 2; L; B; A; V; Y; D (14.5.2017)

Závěrečná větev letterboxů u městečka Pechbrunn. Do této jako jediné byl zákaz vjezdu, tak jsme ji dali po svých a bylo z toho pěkné lesní šestikilometrové kolečko.


4636 Kilometerstein Mitterteich - Redwitz (14.5.2017)

Úvodní tradička dnešní výpravy s Rackem za dokončením série letterboxů. Kilometrovníků jsem už viděl mraky, ale takovýhle tedy ještě ne. Mohutná žulová stéla, výška ke dvou metrům, o průměru ne o moc menším než metr, to se opravdu jen tak nevidí. A navíc, skoro uprostřed lesa.


4634-4635 Sokolovské pohledy 4; Sokolovské pohledy 3 (6.5.2017)

Dvě tradičky na místech, odkud je pohled na Sokolov přinejmenším nový a neotřelý. Na čtyřce jde o výhled z příjemně zeleného vršíčku u Lomnice, na trojce vidíme Sokolov přes obrovskou jámu hnědouhelného velkolomu Jiří.


4633 AK 2016 # 17 Jižní lom (6.5.2017)

Přejíždíme přes celý Sokolov a nakonec parkujeme u půjčovny Dronte. Asi to nebyl doporučený parking, ale mně to přišlo jako nejlepší startovací bod této multikešky. Bylo hezky, sluníčko se snažilo ze všech sil a za chvíli jsme byli u finále. Pěkné místo.


4631-4632 Stará alej; Sokolovské pohledy 2 (6.5.2017)

A opět zas jednou lovíme s Bellis krabičky v Sokolově. Stará alej je kraťoulinká multi s nečekaným objektem na první stage. Pak už si stačí zadat SPRÁVNÉ, pozorný čtenář si jistě všimnul toho zdůraznění, souřadnice do gpsky a dojít si pro finálku. To jsem ale neudělal a malá chybka v zadávání souřadnice, jedno vcelku docela mrňavé číslíčko mne nejprve poslalo někam do pr... prašivých dálav a já se o pár desítek metrů netrefil. Tak tedy až na podruhé.

Naproti tomu dvojku Sokolovských výhledů hned vedle jsem dal na první dobrou. Letitá zkušenost se prostě nezapře.


4630 Hluboko a daleko - PILA (1.5.2017)

První květnový den jsme se vypravili s Bellis a Ondrou do Pily. Hned od chvíle, kdy se tahle nová keš objevila, se mne zmocnila melancholie díky vzpomínce na jednu místní pradávnou keš - See Pila (Saw) s kódovým označením GC70BB, kterou jsme zde našli dne 31.července roku 2005 jako naší keš s pořadovým číslem 4. Pokud se nepletu, šlo o jednu z nejstarších keší, ne-li přímo o úplně nejstarší keš v našem kraji. Tenkrát před 12 lety to byla s našima, tehdy ještě opravdu malýma, dětma velmi dobrodružná výprava do hlubokých a dalekých pilských hvozdů. Dneska to byl stěží hodinový výlet na místo s parádním výhledem na Pilu.


4629 Růžovovýhled (30.4.2017)

Owner sliboval netradiční tradičku, tak jsme se s Bellis vypravili pokochat se výhledem. Pravda ukrytí bylo trochu netradiční, přesně jak sliboval název, keš se rozhodně nedala přehlédnout, ale výhled popravdě nic moc. Na druhou stranu, jiný důvod proč sem zajít by asi nikdo nevymyslel. Krátce jsme se tedy pokochali výhledem, v popředí oživeným stádem pasoucích se krav, a mohli jsme zpátky.


4624-4628 CITO - GEOWEST PARK 2017; GeoWest Apesák II; GeoWest Maxičánci; Geowest - JardaKV II; GeoWest Apesák (22.4.2017)

Rok s rokem se sešel a opět je tu oblíbená akce - úklid v GeoWest parku. Letos to vypadalo na déšť, předpověď hlásila déšť, tak jsem najisto spoléhal že bude hezky a sluníčko. Nebylo. Přesto jsem si v mírném dešti s modrým pytlem v ruce dal kolečko po GWP a nasbíral něco málo nových a novějších tradiček a půl pytle odpadků. Kde se uprostřed téměř neprostupných hvozdů vzala ozdobná poklice na kola auta nechápu. A i když jsem tu byl výjimečně z rodinného týmu sám, skoro za každým smrčkem se vyskytoval nějaký kačer, takže vlka jsem se nebál nic.


4615-4623 SitComCache No.1: Přátelé; SitComCache No.2: Comeback; SitComCache No.3: M*A*S*H; SitComCache No.4: Halo, halo; SitComCache No.5: Scrubs: doktůrci; SitComCache No.6: 2 $ocky; SitComCache No.7: Průměrňákovi; SitComCache No.8: Krok za krokem; SitComCache No.9: Bonus (16.4.2017)

Svým způsobem velmi zajímavá a poučná série o fenoménu zvaném sitcom. Ačkoliv je mi někdy doma vytýkáno kolik trávím času před televizí, z půlky zde uvedených sitcomů jsem neviděl ani jeden díl. A snad jen "Comeback" a "M*A*S*H" jsem viděl kompletní. Asi to se mnou nebude tak zlé z hlediska času prosezeného u televize. Na druhou stranu mne to ispirovalo pro dlouhé zimní večery s mínusovou nabídkou televizních pořadů a takové "Halo, halo" bych rád shlédnul. Takže, lecos jsem věděl a se zbytkem poradili přátelé a příbuzní. Obejito za mírně zataženého počasí na jeden zátah s naší Peťulou.


4614 Nad tratí II (15.4.2017)

Výlet do země nikoho. Tak to alespoň owner avizoval a dokonce doporučoval hned dvě přístupové cesty. No, my s Bellis našli ještě třetí, určitě tu nejzajímavější. Vlastním omylem jsme totiž hned na začátku minuli ostrovské Rondo a vydali se za cílem polní cestou která se měnila v pěšinu, pak sotva znatelnou lesní pěšinku, znovu v pěšinu vysoko nad korytem potoka a po dobrodružném překonání vody nás zavedla rovnou až k cíli. Skoro to chvílemi vypadalo, že ji vyšlapali kačeři, kteří šli pro tuto krabičku rovnou za šipkou. Nicméně, byla mnohem zajímavější než návrat po nudném Rondu.


4613 Trochu jiná vyhlídka na Karlsbad (14.4.2017)

Příjemná keška na závěr dnešního keškování s Bellis. Místo známé, ale jen zezdola, při pohledu ze silnice. Takže skutečně premiérový výhled na Karlsbad.


4612 Okolo koupáku - finále (14.4.2017)

Tak vida. Ani neuběhlo mnoho času a už jdeme s Bellis za bonusem okružní cesty kolem koupáku. Tentokrát to bereme rovnou cestou za šipkou od auta a za chvíli se přes les dostáváme ke "kbelíku plnému dárků", přesně jak avízoval owner. Cestou jen obdivujeme jak velké stromy tu vítr porazil.


4611 Bor-pulovická mysterka (14.4.2017)

Do míst uložení finálky této jedoduché mysterky mne už kdysi přivedla půvabná Dítkovo série. O pár metrů dál tu bylo i její finále. A i dnes se mi líbil ten výhled do širokého okolí.


4610 Moříčov - vodárna (14.4.2017)

Za prvním úlovkem sobotního keškování s Bellis jsme se vypravili do Moříčova. Jistě by se tam dalo dojet i autem, ale bylo pěkně, tak jsme se kousek prošli. Z dosud neznámé vodárny je nečekaně pěkný výhled.


4608-4609 Václavské náměstí; PraGeo - Louis Leger Street / Legerova ulice (13.4.2017)

Dvě "pražandy" v souvislosti se školením přímo na václaváku. První před, druhá po školení. První překvapila svých nenápadně nápadným umístěním přímo v centru všeho dění před muzeem, druhá tím, že tam nebyla, protože si ji zrovna prohlíželi dva jiní kačeři.


4607 Rolava (11.4.2017)

Hned v prvních hodinách ukradená krabička se vrací nas novým umístěním. Společný nález s Bellis a Herrflickem.


4605-4606 Aller Anfang ist leicht; Warm Up (9.4.2017)

Poslední zastavení na cestě domů. Tady definitivně končí dnešní velká výprava s Rackem za sérií letterboxů do Bavorska. Dvě snadné tradičky na rozloučenou.


4603-4604 Letterbox - 0; 4 (9.4.2017)

A než se kdo nadál, je tu konec. Respektive, před námi jsou ještě asi čtyři letterboxy, ale čas pokročil a vzhledem k tomu, že bychom za nimi museli pěkný kus cesty pěšky přes les, usoudili jsme, že to dnes stačí. Takže otáčíme a nabíráme směr Česká republika.


4601-4602 Verschlusssache; Stilles Örtchen mit Aussicht (9.4.2017)

Nejen letterboxy je kačer živ. Proto samozřejmě neváháme a stavíme i u těhle dvou tradiček u cesty.


4591 - 4600 Letterbox - E; Q; 8; M; R; 5; W; F; 3 (9.4.2017)

Pokračování nedělního keškobraní s Rackem na sérii letterboxů v Bavorsku.


4591 A93 - Exit 16 (9.4.2017)

Další odbočení ze série, protože tahle prostinká tradička byla hned u cesty.


4590 Letterbox - C (9.4.2017)

Návrat na sérii letterboxů.


4589 Sauerbrunnen (9.4.2017)

Malé odbočení z trasy k vyschlému prameni. Pěkný altánek, pěkná pramenní mísa, ale bordel v ní a okolo ní, samé papírky a plastové lahve, mi připomněl i že i ti pořádkumilovní Němci se chovají ke společnému majetku jako každý druhý člověk tady u nás.


4573-4588 Letterbox - X; 9; S; 1; Z; T; H; N; G; P; K; O; I; J; 7; U (9.4.2017)

První část série letterboxů v Bavorsku. Popravdě, tady u nás by jim tohle ai neprošlo. Nevím, nejsem zas takový znalec pravidel, ale letterbox si představuji dost jinak. Nicméně tady jsou a rádi jsme se s Rackem za nimi vypravili. Vzhledem k mé nevalné úrovni znalosti němčiny jsem ocenil, že každý z nich měl v listingu i fotohint pro všechny případy, ale vlastně jsme je ani nepotřebovali.


4564-4572 Okolo koupáku 1 až 9 (8.4.2017)

Původně jsme s Bellis vyrazili jen na úvodní dvě tři keše z této série. Jenže, když ona ta následující nebyla za tak daleko. A najednou jsem byli v půlce a mezi námi a naším Rendou stálo Děpoltovické moře. Takže to vyšlo nastejno, jestli se vracet ve svých stopách, nebo dokončit okruh. Stejně mne Bellis podezřívala, že jsem to tak udělal schválně, ale ne, neudělal. To samo. Krabičky nalezitelné, tedy až na dvě. Jednu jsme chvíli hledali na druhé straně silničky, než mi to došlo a druhou jsme nemohli najít ani podle hintu - na malém stromku, protože těch tam byl asi pět stovek. Nakonec se hledání zúčastnili dlaší tři kačeři a teprve tento hromadný atak krabička na třímetrovém smrčku neustála. Bonus k této sérii jsme si nechali na jindy.


4563 #10 Pohádkář - BONUS (7.4.2017)

Finálová krabička dlouhé série o pohádkách. Získání souřadnic bylo snadné, to se dalo udělat rovnou z listingu ale ta bonusová číslíčka! Některá jsem si možná zapomněl opsat, jiná jsem si sice zapsal ale kdoví kam, a to prosím nosím v batůžku speciální notýsek přesně pro tyto případy, některá jsem v notýsku našel hned. Takže odlov této bonusovky se protáhl o přesně tolik dní, kolik jsem jich potřeboval na dohledání všech požadovaných čísel. Vlastní nález, když je dobře zaměřeno a jsou samozřejmě správně spočítány souřadnice, je brnkačka.


4562 Stará Role (2.4.2017)

Tradiční multi po notoricky známých místech ve Staré Roli s pěkným umístěním finálky.


4561 V končinách (2.4.2017)

Mutilkeš v dosud neznámých místech s překvapivým začátkem u památníku vztahujícím se k osobě místního rodáka o kterém jsem dosud neslyšel. Druhou zajímavostí této krabičky bylo uklouznutí a následný nepříjemný sjezd po zadku z prudkého svahu těsně u finálky. Málem mne zastavily až koleje.


4560 Rybáře (1.4.2017)

Závěrečná tečka dnešního keškovacího výletu na toužimsko. Jednoduchá tradička na cyklostezce nedaleko domova.


4559 Štěchovický poklad (1.4.2017)

Wow, a ještě jednou - WOW. Není v republice mnoho lidí, kteří neslyšeli o slavném štěchovickém pokladu a o dvou nadšených a zapálených hledačích, o pánech Mužíkovi a Gaenselovi. Ti ho hledali skoro celý život, neustále ohlašovali jak už jsou blízko a nakonec nenašli nic. Třebas tam už ani není. Ale tady byl. V lesní rokli na nás čekala parádní bedna plná nacistických zlatých cihel. Konečně poklad jak má být.


4558 Smírčí kříž, Krásné Údolí (1.4.2017)

Smírčí kříže mám rád. Pro zastávku u tohohle jasně hovořilo ještě několik důvodů. Bylo to u cesty na trase domů a kupodivu, tady jsem ještě nikdy nebyl. A přitom je to docela pěkný kousek.


4556-4557 IQ-06; IQ-07 (1.4.2017)

Dokončení série íkvéček. Tentokrát formou procházky krásným odpolednem s Bellis. A jako vždy, oč bylo pro mne luštění zapeklitější, o to byl snazší odlov finále.


4555 Toužimské toulání (1.4.2017)

Nepříliš dlouhá multinka ve městě ke kterému mám velmi rozporuplný vztah.


4554 Kaple Panny Marie Bolestné (1.4.2017)

Někdy je zvláštní, že krabičky které evidentně nemají na delší život se na místě drží jako by je tam někdo přilepil. Tady v Kojšovicích bych to odhadoval tak nanejvýš týden a ona je tu už takovou dobu. Ukrytí skoro žádné, všem na očích. Zvláštní.


4553 IQ-08 (25.3.2017)

Odtahovka byla ještě někde na cestě, nabízelo se proto dojít pro íkvéčko číslo 8. Což jsme v s Rackem v pohodě stihli. Nebylo to daleko. A tím skončilo naše dnešní keškování v okolí Toužimi.


4552 Jiříkova prvni keška (25.3.2017)

Tak tady jsem byl opět na prášky, i když z úplně jiného důvodu. U našeho plechového miláčka totiž odešel jakýsi bazmek a z motorového prostoru díky tomu odněkud vytekl nějaký olej. Takže jsme zůstali viset u krajnice a museli počkat na odtahovku. Čekání jsme si zpříjemnili odlovem této prvotiny umístěné nedaleko na stromě.


4550-4551 IQ-10; IQ-09 (25.3.2017)

Další várka oblíbených íkvéček. Z luštění jsem byl skoro na prášky. Zvláštní, že zrovna tohle mi opravdu moc nejde.4535 AK 2016 # 10 Studánka u Jindřichovic (25.3.2017)

Krátké odbočení k lesní studánce. Takové nenápadné místo, ale docela příjemné.


4522-4534 Mince # 1 - Malajsie; Mince # 2 - Čína; Mince # 3 - Tunisko; Mince # 4 - Belgie; Mince # 5 - Maďarsko; Mince # 6 - Československá republika; Mince # 7 - Indie; Mince # 8 - Německá spolková republika; Mince # 9 - Hongkong; Mince # 10 - Rumunsko; Mince # 11 - Indonesie; Mince # 12 - Rakousko; Mince # 13 - Turecko (25.3.2017)

První polovina powertrailu s Rackem na téma mince z celého světa. Některé mince z exotičtějších destinací jsem viděl prvně v životě. Owner tady použil pěkný nápad s bonusovými čísly za což ho chválím. Tohle jsem také ještě nikde neviděl.


4521 AK 2015 # 13 Památný sloup (25.3.2017)

Úvodní keš před nájezdem na sérii Mince. Tady jsem už jednou v zimě byl, ale díky opravdu bohaté sněhové nadílce jsem musel odejít s nepořízenou. Bylo tu víc než půl metru sněhu. Těžko pod ním něco hledat. Dnes to bylo mnohem snadnější.


4520 Pohádka o ztracené koruně (25.2.2017)

Aneb letterbox, kde jsem se ztratil.


4519 Pyramida 2017 (25.2.2017)

Není to tak dávno, vloni na podzim tuším, co jsem s překvapením zjistil, že své stopy ve Varech nezanechali jen staří Římané, ale i staří Egypťané. A teď jsme s Bellis našli další pyramidu. Co je proti tomu římský nápis na trenčínské hradní skále? Nic. Pouhá čmáranice. Na tři pyramidy ve Varech prostě nemá.4517 Knihostrom (25.2.2017)

Nikdy mne nepřestane fascinovat kreativita některých lidí. Tenhle knihostrom je fakt něco úžasného. Pravda, asi bych časem měl obavy o vliv vlhkosti na v něm umístěné knihy, ale pro letní a suché počasí úžasné. A umístění ve sportovně-rekreačním areálu u ostrovské nemocnice prostě nemá chybu.


4502-4516 Stemmas´er Bushaisl; Ab in die Zelle; 2017; Wasser des Friedens; Grafenreuth Süd; Die Zukunft des Cachens 3? Aufn Baum; T5, oder?; Franken´s Horror 01 - der Frankenstein; Schöne Aussicht 1; Soweit die Füße uns tragen; Zukunfts Energie Fichtelgebirge [ZEF]; Höchstädter Granitkugel; BRW: Höchstädt; Der Schloßhügelfelsen; The old bridge (19.2.2017)

Keškování letem světem v Bavorsku. Hrstka různorodých keší od sympaticky znějícího zástupce série Bushaislů, přes les a vyhlídku zpátky k patě větrné elektrárny. Následovalo krátké zastavení u granitové koule pro zjištění informací pro zeměkešku a po té další stezky i skalky. A na konec jeden rozpadající se mostek. Pestré, barevné a zábavné.4500 Průzkumnická #1 (12.2.2017)

A další zastavení, zas o malý kousek dál a tentokrát už definitivně poslední na dnešní výpravě. Tady jsme už na příslib názvu nevěřili a udělali jsme dobře. Snadný odlov krabičky to jen potvrdil. Mít delší ruku, mohl ji Racek sebral aniž by vystoupil z auta.


4499 Mrška #4. (12.2.2017)

Rychlá krabička cestou při dalším přesunu o kousek blíže k domovu.


4498 Školní geologický park Litvínov (12.2.2017)

Zklamání z citadely jsme šli rozdýchat do geologického parku. Zeměkešek není nikdy dost.


4497 Litvínov - Citadela (12.2.2017)

Návrat z genealogického okruhu jsme si zpestřili zastávkou v Litvínově. Vcelku náhodně a podle názvu jsme si vybrali keš poblíž naší trasy. Citadela, hmmm, to znělo dobře a tak nebylo nad čím víc dumat. Název sice zněl lákavě, ale vyklubala se z toho prostinká krabička, která si vůbec nedělala ambice někoho oslnit.


4484-4496 Genealogie #1 až #13 (12.2.2017)

Opět na mostecku a opět velmi zajímavá série. Svého času jsem se hodně věnoval hledání svých předků, takže genealogické téma mi bylo velmi blízké. Čímž ovšem netvrdím, že jsem všechny otázky dal na první dobrou a z hlavy. Ale rozhodně jsem byl hodně v obraze. Snad jsem jen trochu zaváhal u několika nedůležitých detailů a ověřoval jsem si je u tety Wiki. Vlastní výšlap po okruhu s Rackem byla jako vždy tady naprostá pohoda. Pěkně zaměřené, solidně a logicky umístěné keše. Vážně moc pěkné.


4479-4483 IQ - 01; IQ - 02; IQ - 03; IQ - 04; IQ - 05 (11.2.2017)

První část luštěnek na oblíbené téma IQ testů, kde si kolikrát připadám jako totální lůzr. Pokud by na to byl dán časový limit, dost možná bych ho nestihl. Následný odlov v Toužimi už byl mnohem snadnější. Tam hned na začátku jsme potkali svačícího Ježka a v patách jsme měli další lovce. Takže žádné velké zdržování, aby se u keší netvořily fronty. Úkryty jako obvykle - trubka, kámen, strom, plot...


4478 GEOWEST OWNER 2017 (10.2.2017)

Velká výroční sešlost kačerstva v Pyramidě. Vláda loňského krále se nachýlila ke konci, bylo nunté vybrat krále nového. V soutěži kdo to bude jsem nečekaně zabodoval a dostal se až do nejužšího finále. Nakonec jsem slavně skončil jako druhý. Rex mortuus, vivat rex!


4473 Kopí osudu (29.1.2017)

Poslední lednová keš nás zavedla k Děpoltovickému rybníku. Všude plno sněhu, ale naštěstí k tomu co už jsem v botkách měl se žádný další nevešel. Kopí osudu bylo pěkně schované, tak jsem si užil i sněhu v rukávech. A na dovršení všeho jsem někde vytrousil svůj oblíbený červený fix. Samozřejmě, že ani já, ani zbytek rodinné výpravy s sebou žádné další náhradní písátko neměl. Budu se muset zamyslet nad tím proč v základní výbavě správného kačera na zádech nosím čelovku, skalpel, baterku, nafukovací člun, skládací pětimetrový žebřík, dvě role toaletního papíru, náhradní baterky, tkaničky, špulku s dvěma kilometry vlasce 0,3, ale žádnou tužku. A přitom ve známém obchodě IKEA jich mají všude plno. Naštěstí vzápětí po nás dorazil Paci a vše bylo zachráněno.


4471-4472 Malý okruh; Mezirolí (29.1.2017)

To co jsem zameškal na mostecku, jsem si plně užil tady skoro doma - plné boty sněhu. Tomu říkám pořádně prožité procházky po multikeších. Naštěstí, narozdíl od Zvířetníku či Kostiček, to nebylo tak dlouhé.


4458-4470 Zodiac - #1 Sagittarius – Střelec; #2 Libra – Váhy; #3 Gemini – Blíženci; #4 Capricorn – Kozoroh; #5 Pisces – Ryby; #6 Aries – Beran; #7 Scorpio – Štír; #8 Leo – Lev; #9 Virgo – Panna; #10 Taurus – Býk; #11 Cancer – Rak; #12 Aquarius – Vodnář; #13 Zvěrohruh - BONUS (28.1.2017)

A opět na mostecku, na jedné z posledních lednových výprav do sněhu. Dnešní výšlap je ve znamení zvěrokruhu. Precizně připravené luštění i uložení keší které každého jen potěší. Je radost jít po takovém okruhu.4456 AGT 72: Kynžvartský kámen (22.1.2017)

I tady, u Kynžvartského kameneo, už nejedna keš byla. Vlastně odsud startoval do světa i náš GC Bobeš, který se teď momentálně, po návratu z Austrálie, toulá někde po Švýcarsku. Otázky zeměkešky se proto jevily jako snadné. Nicméně kámen dál zůstává velkou přírodní zajímavostí.


4454-4455 Mrška #1; Mrška #2 (21.1.2017)

A na závěr dnešního geotripu jsme s Rackem ještě dali malou zastávku v Málkově u přivaděče. Dvě snadné tradičky se k tomu přímo nabízely.


4452-4453 Ten dělá to a ten zas tohle #3; Ten dělá to a ten zas tohle #4 (21.1.2017)

Dvě mysterky ze šuplíčku neodlovených v Mostě. Vyzvednuto cestou z kostí kostiček.


4436-4451 Kosti, kosti, kostičky - #1 Cranium; #2 Ossicula auditus; #3 Columna vertebralis; #4 Thorax; #5 Scapula; #6 Clavicula; #7 Humerus; #8 Radius; #9 Ulna; #10 Ossa manus; #11 Pelvis; #12 Femur; #13 Tibia; #14 Fibula; #15 Ossa pedis; #16 Skelet - BONUS (21.1.2017)

Parádní, ještě zimní výprava na mostecko. Série, která potěší každého milovníka onoho dílu Básníků, kde se Štěpán učí na Anču nebo-li anatomii. Několikakilometrový okruh po cestách kde nebylo ani živáčka, s výjimkou jednoho muflona, který byl nesmírně zvědavý, koho to sem čerti nesou. Kešky i luštění jasné, umístění keší i pro sněhovou pokrývku. Paráda.


4431-4435 Pavouček pro štěstí; Operace Anthropoid; VOLESKA aneb Tři oříšky pro Popelku; Rozdělovské duby; Generál Jaroslav Selner (18.1.2017)

Zajímavé kolečko po lehce zasněženém lese na okraji Kladna. Všechno jednoduché tradičky, ale celkově jsem z té procházky tichým lesem od krabičky ke krabičce měl velmi dobrý pocit.


4430 Nový Dvůr (18.1.2017)

Kladenská multinka vypadala snadno, jedna hodnota, druhá, třetí a hurá za finále, ale opak byl pravdou. Ačkoliv jsem ji obešel pro jistotu hned dvakrát, ani jednou jsem se nedobral ke kloudnému výsledku. Tak jsem musel improvizovat. Otázka zněla, kam bych ji asi tak dal já? Pak jsem jedno číslíčko trochu ohnul aby výpočet finále odpovídal mému předpokladu a vyrazil do zasněžených ulic. A světe div se, ona tam skutečně byla. Tak z téhle krabičky jsem měl fakt radost.4428 AK 2016 # 12 The Big Bang Theory (12.1.2017)

Teorie velkého třesku - Sheldon, Leonard, Penny, to jsou moji oblíbení seriáloví hrdinové. Takže odpovědi jsem s jedním mírným zaváháním dal snadno dohromady a nezbývalo než se prodrat sněhovými závějemi k cíli.


4427 AK 2016 # 23 Rekultivace dolu Gsteignit (12.1.2017)

Minulá keš na téměř stejném místě byla jednoduchá, ale dnes jsme se tu s Rackem něco natrápili. Sněhu skoro po kolena a příhodných míst mraky. Takže jsme se proměnili v malé sněhové frézy a dali se do důkladného hledání. A kdo hledá, najde, tedy většinou. My našli. Ale bez sněhu to nebude zdaleka tak zábavné jako dnes.


4426 Židovský hřbitov (12.1.2017)

Židovských hřbitovů jsem už viděl poměrně dost. Ponejvíce zničených a ponechaných svému osoudu. Tenhle v Kynšperku je velmi zachovalý a evidentně pod stálou péčí. Dobře zaměřená keš na první sáhnutí.


4425 Moser (10.1.2017)

Mikrokeš na místě ke kterému záhy vedla vydupaným sněhem velká geodálnice. V létě to bude určitě lepší. Takhle to nešlo minout. Snadná zabodovka.


4424 Ostrá Hůrka (9.1.2017)

Zeměkeška vztažená k výraznému skalnímu útvaru na okraji Plzně.


4422-4223 Konečná tramvaje č.2 - Světovar; Konečná tramvaje č.1 - Slovany ( FUJ KES ) (9.1.2017)

Dvě prostinké tradičky na obyčejných místech nalezené při krátké návštěvě Plzně. Nic, co by tu už nebylo.
4419 Flaschnerova kaplička (7.1.2017)

Krátká procházková multikeš v hroznětínském okolí. Vyšlapanou cestičkou ve sněhu snadno odlovitelné.

4415 Copok (3.1.2017)

Nejlepší keše jsou ty, které jsou všem na očích a přesto nejsou vidět. Mnohokrát opakovaný a přesto stále velmi efektivní i efektní způsob uložení keše.4413 Silvestrovský přípitek s Gracjanem III (1.1.2017)

Rok s rokem se sešel a ten Nový tradičně vítají příznivci s Gracjanem na Třech křížích. Vlivem všelijakých záludných viróz a nemocí jsem se sice nemohl zúčastnit osobně, ale Ondra jako důstojný představitel rodiny se na setkání dostavil a Nový rok přípitkem přivítal.


Kontakt | foto na stránce - Iva, některá já nebo dokonce i Ondra.